سوالات متداول

این فروش مراکز تجاری به صورت تنهایی انجام دادید یا گروهی ؟
این فروش ها همگی دسترنج فعالیت تیمی بوده و این تیم با مدیریت خودم سقل مرکزیت خودم صورت پذیرفته است همگی این تیم ها را خودم آموزش داده و نیرو پروی کرده و در دفاتر خود مستفر نموده ام.
در چه حوزه ای بیشتر فعالیت دارید؟
تخصص بنده در قسمت فروش برج های تجاری و مال ها می باشد. در 12 سال گذشته موفق بوده ام که مدیرفروش شیش مرکز خرید چند منظوره اعم از تفریحی تجاری توریستی بوده و فروش بسیار بالایی در این زمینه داشته باشم.
در بحث برندیگ مجتمع های تجاری هم فعالیت خاصی داشته اید؟
بله خوشبختانه باید اذهان داشت که چندین و چند مرکز خرید را بحث برندیگش در اختیار من بوده و تمامی فعالیت های مورد نیازرا برای این ها انجام داده ام.
رشته تخصصی شما چه بوده و در کجا تحصیل کرده اید؟
رشته تخصصی من IT بوده و مدارک خود را ازدبی اخذ نموده ام.در سال هایی که شروع به کار تبلیغات برای مجتمع ها کرده ام (چه به صورت مدیر تبلیغات چه به مشاور تبلیغاتی) همه اون ها رو با توجه به رشته تحصیلیم وارد دنیای مجازی و تبلیغات آنلاین نموده ام.
به جز بازار در چه حوزه های دیگری فعالیت داشته اید؟
در بحث ورزشی تیم فوتبال پرقدرتی را تشکیل دادم و در جام رمضان شیراز فعالیت داشتم. در بخش آژانس هواپیمایی و مدیریت بند ب فعالیت داشتم که یکی از تجارب ناب من محصوب می شود. همچنین دو مجله تجاری به شکل های ماه نامه با شیراز فعالیت داشته ام.
شما در بحث مدیریت مراکز خرید (راه اندازی و بهره برداری ) نیز فعالیت داشته اید؟
بله در دو پروژه فعالیت داشته ام. 1- مهر سیرجان که یکی از نمونه های موفق من می باشد که در سه طبقه 550 واحد تجاری و ... داشته و پروژه را به بهره بری کامل رساندم.افتتاحیه بسیار عالی را تدارک دیدم و تمامی مغاره هارو تحویل مردم داده ام. که در قسمت مقالات کاملا توضیح خواهم داد. 2- زیتون رمکان در شهر رمکان که این نیز به صورت مقالات اضافه خواهم کرد.
خودتون در کدام دفتر حضور داشتید؟
من خودم به طور مستمر در یکی از دفاتر نبوده ام و به طور سیار به تمامی دفاتر سرکشی می کرده ام هر دفتری که تاسیس میگشت حضور پیدا میکردم و نیرو های فروش را تربیت کرده و پرورش بدهم و سپس به بقیه دفاتر سرکشی و بازدید کنم.
بیشترین شهر هایی که فعالیت داشته اید کجا بوده اند؟
مرکزیت دفتر فروش من شیراز بوده و در اصفهان ، کرمان ، سیرجان ، تهران ، قشم ، بندر عباس دفاتر داشته ام ولی با کل شهر های ایران کار کرده ام و فروش خیلی خوبی با کشور امارات ، العین ، شارجه و کشور کویت داشته ام.
سیستم بازاریابی و یا فروش خاصی داشتید؟
در اولایل باید بگم خیر. ولی بعد از مدتی که گذشت با اساتیدی که صحبت کردم و سبک خود را بیان کردم معتقد بودند که سبک بازاریابی من بازاریابی چیریکی بوده و با کمترین هزینه و بودجه تبلیغات بیشترین بهره بری رو در فروش مجتمع ها داشته ام و اون روش را پیاده سازی نموده ام.
در این مدت سال ها خستگی یا مبحث نا امیدی از فروش هم داشته اید؟
باید بگم بله. خب در خیلی از مقطع ها و خیلی از فصل ها در 93-94 فروش خیلی ضعیف شد به همین علت ادم را دلسرد میکنه ولی من خودم هیچ وقت دلسرد نشده ام و نزاشتم نیرو هام احساس دلسردی کنند و همه جوره به علت اعتقادی که به سیستم خودم و هدف خودم داشته ام تلاش میکردم تا به اون چیزی که میخوام برسم.
در پروژه هایی فعالیت داشته اید؟
بعد از فروش بسیار موفق پروژه میلاد قشم پروژه قصر درگهان که با شکست مواجه شده بود وارد مجموعه شدم و تمام فروش رو تحویل گرفته و سبک فروش رو تغییر دادم و مسیر را ادامه دادم که این باعث گشت فروش مجموعه چندین و چند برابر گشت.این درحالی بود که دفتر شیراز این مجموعه در شش ماه در دفتر شیراز 9 واحد فروخته که 3 واحد آن نیز فسخی بوده است که با تغییر روند رکورد ها را تغییر دادم.
محبوبیت و معروفیت شما در کدوم قسمت می باشد؟
یکی از ویژگی های بارز و نقاط عطف من که خیلی معرض هست تعامل داشتن من با مدیران و زیر مجموعه های خودم می باشد.معتقدم تعامل یکی از بهترین خصلت ها برای مدیر می باشد.
در چه حوزه ای های دیگری فعالیت داشته اید؟
در سال 1380 فروش سخت افزار کار های نرم افزار آموزش طراحی وب سایت آموزش کار با کامپیوتر و سپس به قشم رفته و در دبی و چین فعالیت واردات کفش را آغاز نموده و با برند خودم عرضه میکردم. که در این مورد نیز توضیحات را می توانید در مقالات دنبال نمایید.